Kategorie
Ozonowanie

Czy ozonowanie jest szkodliwe?

Ozonowanie jest niezwykle skutecznym sposobem dezynfekcji pomieszczeń. Czy to jest bezpieczne?

Ozon jest aktywną formą tlenu, zawierającą w swojej cząsteczce o jeden atom tego pierwiastka więcej niż woda. Jego działanie opiera się na utlenianiu.

Czy jest się czego obawiać?

Ozon jest aktywną formą tlenu, zawierającą w swojej cząsteczce o jeden atom tego pierwiastka więcej niż woda. Jego działanie opiera się na utlenianiu. Podczas dezynfekcji z cząsteczki uwalnia się jeden atom tlenu, który błyskawicznie utlenia się z każdym składnikiem, który napotka na swojej drodze. W praktyce oznacza to szybkie i skuteczne zniszczenie bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy oraz organicznych i nieorganicznych związków zapachowych.

Inne niebezpieczeństwa

Jeśli obawiamy się procesu wykorzystującego ten gaz, pamiętajmy że o wiele bardziej niebezpieczne dla zdrowia człowieka jest przebywanie w zainfekowanej i wilgotnej przestrzeni, która może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego lub alergii. Ozonowanie jest procesem w pełni bezpiecznym dla ludzi i zwierząt oraz przyjaznym dla środowiska. Produktem ubocznym jest bowiem zwykła woda. Jest to metoda dopuszczona do użycia nawet w miejscach w których przebywają alergicy i dzieci. Często wykorzystuje się ją więc w żłobkach i szpitalach, ale także hotelach, biurach czy domach i mieszkaniach prywatnych.

Skuteczność

Dezynfekcja ozonem jest skuteczna, ale przede wszystkim nie należy się jej obawiać. Nie zagraża nam ani naszym pupilom. Jednak aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, warto skorzystać z usług profesjonalistów. W pełni poprawnie przeprowadzą oni cały proces, dobierając właściwe stężenie ozonu i korzystając z odpowiedniego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *