Kategorie
Oznowanie mieszkań Ozonowanie

Jak ozonować mieszkania?

Ozonowanie to coraz popularniejszy sposób na dezynfekcję pomieszczenia. Przeprowadza się je przede wszystkim w firmach, zakładach produkcyjnych i budynkach użyteczności publicznej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by oczyścić w ten sposób również własne mieszkanie.

Ozon niszczy drobnoustroje, dzięki czemu wnętrza mieszkalne stają się wolne od bakterii, wirusów i grzybów. Znacznie poprawia to komfort życia i zapobiega chorobom na tle alergicznym. Ozonowanie jest również doskonałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, chociażby takich jak woń papierosowego dymu.

Specjaliści od ozonowania

Osoby, które zdecydują się na ozonowanie mieszkania, mogą skorzystać w tym celu z usług profesjonalnych firm zajmujących się dezynfekcją. W całej Polsce znajdują się specjaliści, który przeprowadzą ozonowanie we właściwy i bezpieczny sposób, wyręczając domowników w związanych z tym czynnościach. Korzystając z usług takiej firmy, mamy pewność, że używa najlepszej klasy sprzętu, który posiada wszystkie niezbędne atesty oraz że parametry stężenia ozonu w powietrzu będą na bieżąco kontrolowane.

Coraz więcej osób decyduje się jednak na samodzielne ozonowanie. Jest to możliwe dzięki oferowanym na rynku ozonatorom. Działają one w taki sam sposób jak specjalistyczny sprzęt – generują wydzielanie się ozonu do powietrza. Ozon wchodzi w reakcję chemiczną ze szkodliwymi związkami organicznymi, skutecznie je niszcząc i oczyszczając przestrzeń.

Samodzielnie czy z pomocą firmy?

Bez względu na to czy przeprowadzamy ozonowanie samodzielnie czy zlecamy je firmie, przed przystąpieniem do procedury, należy opuścić mieszkanie, wynieść z niego zwierzęta i rośliny oraz zabezpieczyć meble i sprzęty. Trzeba również uszczelnić ozonowane pomieszczenie, poprzez zapchanie wszelkich szczelin czy kratek wentylacyjnych. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać pożądane stężenie ozonu u w dezynfekowanym pokoju. Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, generator należy ustawić na podwyższeniu. Nie powinno się stawiać go na podłodze! Czas oczyszczania pokoju w mieszkaniu wynosi zazwyczaj około godziny. Po zakończeniu pracy należy odczekać kilkadziesiąt minut, a następnie wywietrzyć wnętrze. Dzięki temu zawartość ozonu w powietrzu osiągnie naturalne stężenie i możliwy będzie powrót do codziennego funkcjonowania w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *